Medovina - set pro výrobu medoviny

Z této sady si můžete vyrobit 25 L kvalitní Medoviny. Stačí přidat pouze vodu a med.

Sada 1 balení obsahuje: 

  • 1 balení čeřícího prostředku - Pro vyčištění medoviny od mrtvých kvasinek a dalších nečistot (balení obsahuje dvě složky). První použijte složku KIESELSOL a nechte kvas odstát alespoň 1 hodinu, následně přidejte složku CHITOSAN a nechte čeřit 24 hodin).
  •  1 balení vinného stabilizátoru na 25 litrů kvasu - Přidává se až po dokončeném kvašení, aby se zamezilo druhému kvašení.
  • 1 balení kyseliny citrónové pro úpravu PH v kvasu - Pokud do medoviny přidáte ovoce, tak tento balíček nepoužívejte.
  • 1 balení vinných kvasinek Bayanus na 25 litrů kvasu - Přidává se do kvasu mezi který má pH okolo 3,3 při teplotě 20-30°C.
  • 1 balení živin pro vinné kvasinky - Vsype zároveň s kvasnicemi.

 Vodu je důležité dobře převařit, předtím než ji smícháte s medem

Ředění medoviny vodou:

Sladká medovina : 1:1 (1 díl vody na 1 díl medu)

Polosuchá medovina (sladší) : 3:2 (3 díly vody na 2 díly medu)

Suchá medovina (kyselá) : 4:1 (4 díly vody na 1 díl medu)

Příprava na 25 L kvasu:

Do kvasné nádoby o 30-35 litrech nalijte 25 L směsi vody a medu. Změřte PH ve směsi a připadaně upravte kyselinou citronovou, aby směs byla v rozmezí 3.0 až 3.4 . Teplota směsi by měla být kolem 20-30°C . Poté přisypte kvasnice i s živinami a řádně vše promíchejte.

Vše důkladně hermeticky uzavřete nejlépe však kvasnou zátkou (bublátkem). Tuto namíchanou směs ponechte kvasit při teplotě 20-24°C (pokojová teplota). Po dokončeném kvašení (poznáme to tím, že kvas přestane produkovat oxid uhličitý), přidejte první složku čiřícího prostředku KIESELSOL a po hodině druhou složku CHITOSAN, a ten Vám medovinu krásně vyčistí. Nechte chvílí odstát. Poté stočte opatrně medovinu do zcela čisté nádoby tak, aby sediment zůstal na dně kvasné nádoby. Do čisté medoviny nasypte poslední sáček stabilizátoru, ten zabráni dalšímu kvašení.

Skladování: Balení skladujte vždy v chladu , nejlépe v lednici a ne déle než 3 měsíce

UPOZORNĚNÍ: Vždy dodržujte cca 20% volného prostoru v nádobě. V případě, že nedodržíte volný prostor, může dojít k velkému pěnění a kvas vám vyteče přes kvasnou zátku. Kvasná nádoba by neměla být vetší než 5L nad objem kvasu.

Gert Strand AB-Prestige Švédsko
7332526992402

Základní

0.138kg
168 s DPH 138.84 bez DPH
Cena dopravy 89 s DPH 73.55 bez DPH

Produkt je již v porovnání. Zobrazit porovnání