8Kg Turbo kvasnice až 20% alkoholu

Název kvasnic 8kg turbo označuje, že 1 balení je určené pro přidání až 8kg cukru. Nepleťte si to z hmotností, váha 1 balení kvasnic je 110g.

Turbo Kvasnice 8kg jsou kvasnice, určené pro ovocné kvasy, nebo pro cukerný kvas a dokáží fermentovat až do 20% alkoholu. 

1 balení Turbo Kvasnic je vhodný k založení :

- až 50L kvasu se zrna (pro kvasy z obilí je nutné přidat enzymy)

- až 25L Cukerného kvasu

- až 100L ovocného kvasu.

Založení 25 L cukrového kvasu: 

8 L horké vody smíchejte s 8 kg cukru a dokonale promíchejte, až se cukr rozpustí. Nalijte vodu do objemu 25 L a vše řádně promíchejte, chvíli vyčkejte a znovu vše promíchejte. Teplota roztoku by neměla přesáhnout 30°C nebo do 25°C (vznikne čistší alkohol). Poté přisypte kvasnice a vše řádně promícháme tak dlouho, dokud se kvasnice zcela nerozpustí. Pokud chcete mít alkohol vyšší kvality, doporučujeme kvasnou nádobu hermeticky uzavřít s kvasnou zátkou. Takto kvas nechte kvasit při teplotě 19-23°C cca 10-14 dnů. Pro ještě rychlejší výsledek nechte kvas kvasit při teplotě 24-27°C cca 5 dní. Konec kvašení zjistíme tím, že se z kvasu přestane uvolňovat oxid uhličitý.

Příklad ovocný kvas:  Připravte si cukerný roztok. Smíchejte 3-6kg v s vodou v dostatečném objemu (roztok musí být řídký,ne kašovitý) a nechejte cukr zcela rozpustit. Teplota cukerného zákvasu musí být nižší, než 30°C. Následně přidejte kvasnice a řádně promíchejte. Cukerný roztok z kvasnicemi nechte chvíli odstát pro aktivaci kvasnic (vytvoří obvykle menší pěnu na hladině) a následně takto připravený zákvas nalijte do ovocného kvasu a znovu vše řádně promíchejte. 

Složení : Aktivní sušené droždí (multikultůra), stopové prvky vitamínů a minerálů. 

Skladování: Balení po otevření skladujte v chladu , nejlépe v lednici a ne déle než 3 měsíce. 

UPOZORNĚNÍ: Vždy dodržujte cca 20% volného prostoru v nádobě. V případě, že nedodržíte volný prostor, může dojít k velkému pěnění a kvas vám vyteče přes kvasnou zátku. Kvasná nádoba by neměla být vetší než 5L nad objem ovocného kvasu.

Gert Strand AB-Prestige Švédsko
7332526226408

Snížená

0.115kg
119 s DPH 103.48 bez DPH
Cena dopravy 89 s DPH 73.55 bez DPH

Produkt je již v porovnání. Zobrazit porovnání